בלוג - חומרי ניקוי

10 פתרונות חדשים לשמירה על גן ילדים נקי

 

מאת: תמי פישל

 

גן ילדים זה המקום אליו אנחנו שולחים את ילדנו ומחזיקים אצבעות כל יום מחדש שלא יחטפו חיידקים, שמועברים כתוצאה מאי הקפדה על היגיינה. אז איך בכל זאת גורמים לילד קטן לשמור על היגיינה? משימה לא פשוטה אבל אפשרית בהחלט. נפגשתי עם כפיר פסקוביץ, הבעלים של חברת פסקו שיווק, המתמחה בתכנון ואספקת חומרי ואביזרי ניקיון לגני ילדים, בשביל להבין אילו פתרונות מתקדמים קיימים היום ומשפרים משמעותית את רמת הניקיון בגן ילדים.

 

1.    בחירה נכונה של נייר טואלט – בגני ילדים מוכרת לכולנו התופעה של פיסות נייר המפוזרות בכל חדרי הגן. ילדים מגיעים מנוזלים לגן, ילדים מתלכלכים ועוד מצבים לא צפויים, המצריכים שימוש בנייר בתדירות גבוהה. הפתרון למניעת בזבוז ולכלוך של נייר, מגיע בצורת מתקן מעוצב שפיתחה חברת טורק (Tork) הממוקם בכל אחד מחדרי הגן, בגובה המותאם לגובה הגננת ומאפשר משיכה של טישו  אחד בלבד בכל פעולה. המתקן חוסך בזבוז של נייר מיותר, מכיל מאות פיסות נייר ומהווה תחליף מושלם לגליל הנייר הארוך המוציא חתיכות נייר גדולות, ללא בקרה.

 

יתרון נוסף של הימצאות מתקן כזה בגן הוא העובדה שיותר אין צורך לחפש היכן יש גליל נייר, כי מיקום המתקן קבוע ואינו משתנה. כדי להמחיש את כמות החיסכון, ציין כפיר דוגמא של אחת מלקוחותיו: ״שנה שעברה סיפקתי מארז של 12 גלילי נייר לגן ילדים באזור השרון, גן גדול המכיל כמה קבוצות גיל שונות. מאז עברו 8 חודשים והגננת עדיין לא סיימה את גלילי הנייר הנשלפים מהמתקן.״

 

2.    נטרול ריחות לא נעימים – בגן ילדים יש לעיתים קרובות ריחות של שתן וקקי הנגרמים כתוצאה מ״פספוסים״ בשלב הגמילה או מחוסר הקפדה על היגיינה האופיינית לילדים קטנים. מוצר מיוחד של חברת קליר, בעל ריח של ארטיק לימון האהוב על ילדים, פותר את הבעיה הנפוצה ביעילות, על ידי חיטוי מולקולות האוויר וטיהור הרצפה וכך מאפשר שהייה נעימה בגן לאורך זמן.

 

3.    שימוש בג׳ל לחיטוי ידיים – חוץ מלשיר, לשחק ולהקריא לילדים שלנו סיפורים, עסוקה הגננת גם בצדדים פחות נעימים שכרוכים בטיפול בילדינו, ביניהם: החלפת חיתולים וניקוי צרכים. הכנסה של מתקן מיוחד שפיתחה חברת טורק (Tork) מאפשר חיטוי נוח של הידיים, לפני ואחרי ביצוע פעולת ההחלפה והניקוי. שימוש נכון והצבת המתקן במיקום מדויק, המותאם לכל גן ילדים באופן אישי, מבטיח עבודה יעילה ושמירה מרבית על כללי ההיגיינה החשובים כל כך, במיוחד אצל תינוקות וילדים קטנים.

 

4.    התאמת נייר להתנהגות ילדים – חשוב להכיר ולהבין דרכי התנהגות של ילדים כדי להתאים לגן את המוצרים הנכונים. בחירה במתקן נייר המאפשר שימוש מבוקר, מונע סתימות בביוב עקב השלכה של נייר עודף. כמו כן, שימוש בנייר מתכלה ואיכותי, מקנה לילדים ערכים חשובים של שמירה על איכות הסביבה.

 

5.    בחירת סבון – לגן ילדים יש להתאים מתקן לסבון ידיים המבטיח תפעול קל ונח, מונע זליגה של סבון לצדדים ומשחרר כמות מבוקרת בכל לחיצה. לכמות המבוקרת יש חשיבות רבה בחיסכון לאורך זמן. מניסיונו העשיר שולף כפיר שוב דוגמא: ״סבונים שסופקו בחודש מאי לגן ילדים העושה שימוש במתקן מתקדם של טורק (Tork) העובד על ואקום, נכון לחודש דצמבר השנה, עדיין לא נדרש חידוש אספקה.״

 

עצה חשובה נוספת מתייחסת לעובדה שמכלי הסבון הפשוטים, מצריכים שפיכה של סבון לתוכם וכבר בתהליך המילוי גורמים להחדרת חיידקים. ממתקנים כאלה כדאי להימנע, כי הם אינם ניתנים לניקוי בקלות ולכן צוברים לכלוך רב במשך הזמן.

 

6.    שימוש נכון במגבות נייר – כשילד קטן עושה שימוש במתקן נייר איכותי יש לוודא שמתאפשרת לו גישה נוחה וקלה למתקן. במתקנים המתקדמים של טורק (Tork) כל מגבת נייר נשלפת באורך מדוד של 24 ס״מ בלבד (6 ס״מ פחות מהמתחרים) ולכן חוסכת צריכת נייר משמעותית.

 

7.    תכנון מיקום מתקני הטואלטיקה – כאן ישנה חשיבות רבה להתייעצות עם מומחים בתחום הניקיון. מניסיונם הם יודעים להתחשב בנתונים הפיסיים של הלקוח (ילד, קטן, נמוך) ולכן מסייעים בבחירת מתקן בגודל מתאים ובמיקום אידיאלי. המתקנים שנמצאים ליד הכיור ממוקמים בהתחשב בידיים הקצרות של הילד וחייבים להבטיח גישה נוחה ובטוחה.

 

8.    שימוש במוצרים עמידים – בגלל דחיפות השימוש וריבוי המשתמשים, יש לבחור מוצרים בעלי אחריות מלאה. לדברי כפיר ״הידיעה שבמקרים הנדירים בהם תיווצר ללקוחותיי תקלה, אנחנו מגיעים ומחליפים למתקן חדש, חוסכת להם את הדאגה לתקינות המתקן.״

 

9.    תחזוקה נכונה של מטבחים – המטבח זה אחד המקומות הכי חשובים לשמירה על היגיינה עבור הילדים. יש להקפיד על בחירה בחומרי ניקוי איכותיים המותאמת לכל משטח באופן ספציפי. כפיר מציין שהעובדה ש״פסקו שיווק״ מספקת לגני ילדים את הסל המלא של חומרי ניקוי למטבח ומוצרים משלימים, כמו: מסירי שומנים, סבון למדיח, חומרים מיוחדים לרצפת מטבח, נייר פרגמנט, מפיות, כלים חד פעמיים ועוד, מעניקה יכולת בקרה על הצריכה והתייעלות מקסימלית בגן.

 

10.  זה בריא ללכלך - חשוב שגננות ימשיכו לאפשר לילדים להתבטא ביצירתיות ובחופשיות, מבלי לדאוג לתוצאות ולהשלכות הלכלוך על מראה הגן. איך עושים את זה? חברת קליר הוציאה חומר חדש שמוכיח עצמו כמנקה הכול או לפחות כמו שהחברה מתחייבת, מנקה 50 סוגים שונים של לכלוך על גבי משטחים שונים: רצפה, קירות, שולחנות, ביגוד, דלתות ועוד.

 

אז אחרי שקיבלנו את כל הדרכים היעילות לשמירה על גן ילדים נקי, חשוב להתחיל ליישם כמה שיותר עצות שימושיות ולהתחיל ליהנות מסביבת עבודה נקייה ונעימה.

 

 

 

 

 

צרו קשר

פסקו שיווק בפייסבוק

מלאו פרטיכם

שירות מחדרה ועד פאתי רחובות
במשלוח מתחת ל500 ש"ח עלות משלוח בהתאם לגודל ההזמנה